יבוא אישי רכב חדש

שוק המכוניות בישראל הוא שוק מתפתח, אך עדיין דגמים רבים של מכוניות אינן מגיעות לארץ. יבואניות הרכבים מזמינות לארץ דגמים ספציפיים, לרוב מדובר במכוניות משפחתיות. חובבי המכוניות אשר מעוניינים ברכבי יוקרה ורכבים מיוחדים לא ימצאו אותם אצל היבואנים המוכרים והזמנה של יבוא רשמי לארץ עולה מאוד יקר.

הדרך להגיע אל דגמים יוקרתיים אשר נמצאים בחו"ל הוא לעשות ייבוא אישי, בו ההיצע גדול יותר וניתן לקנות את הרכב במחירון הרכב בחו"ל אשר זול יותר בדרך כלל מבארץ. כשעושים יבוא אישי מחו"ל חשוב לשים לב למספר דגשים על מנת לעשות זאת חוקי ולעמוד בכללים של רשויות המס. מאמר זה יעזור לכם להבין איך תעשו יבוא אישי של רכב חדש בצורה נכונה.

ייבוא רכבים חדשים
לייבא רכב חדש לארץ

עלות יבוא אישי של רכב חדש

לרכוש מכונית חדשה בארץ היא עסק מאוד יקר, המחירון בישראל גבוה מאוד, המיסים על יבוא המכונית גבוהים ויבואני המכוניות לוקחים רווח גדול, כך שיוצא שאתם משלמים על רכב עלות לא זולה. אחת הדרכים להוזיל עלויות ולקבל את הדגם הספציפי שרציתם הוא הזמנת רכב בייבוא אישי. אז כמה יעלה לכם לייבא רכב מחו"ל? לרוב יותר זול מקניה בארץ, יש לכלול בתוך המחיר את עלות ההובלה, תשלום מכס ומס רכבים במידה ועלות הרכב עוברת את ה-300,000 ועלות הרכב בחו"ל.

איך תעשו יבוא אישי בדרך הנכונה

תחילה, החליטו מה התקציב שאתם מעוניינים להשקיע ובדקו מה סוג הרכב שאתם מעוניינים להזמין. עשו מחקר קטן על סוגי רכבים, על מנת שתזמינו את המכונית הרצויה מתוך המבחר העצום של המכוניות. בחו"ל, בשונה מבארץ, ההיצע גדול מאוד, לכן חשוב שתהיו ממוקדים ותבינו מה אתם רוצים מתוך ההיצע. לאחר שאתם יודעים מה אתם מעוניינים להזמין, כעת יהיה עליכם להתמודד עם הטפסים והבירוקטיה של הארץ. בנושא זה, אנו ממליצים לכם לפנות אלינו, חברת אל סי פרו. אצלנו בחברה יעזרו לכם למלא את הטפסים הנכונים של רשויות המס, משרד התחבורה וסוחר הרכב בחו"ל. חשוב לשים לב לכל פרט על מנת שיבוא הרכב יהיה חוקי וכשר בארץ.

למה כדאי לשים לב

כאשר עושים יבוא אישי של רכב מחו"ל, חשוב לשים לב שאתם מוצאים סוכן מכוניות של יצרנית הרכב. כדאי להיזהר במקרה זה משרלטנים בתחום או ממכוניות גנובות. וודאו שהסוכן שאליו אתם פונים הוא סוכן מכוניות רשמי של היצרנית.

כמו שאתם קונים רכב בארץ ואתם בודקים אותו לפני הקניה, גם ביבוא אישי מחו"ל חשוב לעשות את הבדיקה הזו. אנו ממליצים להכין את כל הטפסים מראש. המסמכים החשובים הם: מסמכי בקשה לרישיון יבוא אותם תביאו ממשרד הרישוי, מסמכי שחרור הרכב מהמכס, אישורים לטיפול ברכב והחלפת חלקים, הגשת טפסי שומה בסוף התהליך.

חשוב לא לדלג על השלבים על מנת לעבוד על פי החוק בישראל. הקפידו למלא את הפרטים המדויקים על מנת לא להיכנס לבירוקטיה לא נעימה עם הרשויות בארץ והחזרה של הרכב לחו"ל. הדרך הבטוחה ביותר היא לפנות אלינו לחברת LC pro ולבצע את היבוא באופן כשר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
סגירת תפריט